Aktuálně

2024-03-18

Po 10-ti letech bylo zastaveno územní řízení o umístění výškových kancelářských budov na místě současného vestibulu metra Invalidovna a prodejny Albert.

2024-02-01

Z provozních důvodů jsou úřední hodiny od 29.8.2022 trvale změněny na pravidelný termín

pondělí a čtvrtek 18-20 hod.

 

Z provozních důvodů jsou úřední hodiny v termínu 1.2.2024 17-19 hodin. 

Pro aktuální info sledujte web rezidenceexpo.eu, nebo kontakt na spravce@rezidenceexpo.eu

 

 
2023-11-13
Debata s architekty a radnicí tuto
středu 15. 11. od 17:00.
Více info zde
2023-10-30

Zastupitelstvo městské části Praha 8 schválilo na svém zasedání dne 13. 9. 2023 návrh Koordinační koncepční studie s regulačními prvky pro sídliště Invalidovna a širší okolí a uložilo Radě městské části a samosprávným orgánům postupovat v souladu s touto studií

2023-09-12

Z důvodu opravy rozvodu TUV bude přerušena dodávka teplé vody dne 13.9.2023 od cca 9.00 do cca 12.00

Přerušení dodávky vody se týká bytů s koncovým číslem x01-x09, x14 a x18.

Děkujeme za pochopení

 

Vzpomínky 2

Po delší odmlce se vracíme se staronovými informacemi o našem domě. Nyní se s vámi můžeme podělit dokonce o vzpomínky obyvatelky domu, která přímo v našem domě před více než deseti lety bydlela, jméno na její přání neuvádíme.

Stejně jako paní Vokrojová vzpomíná na známé osobnosti v domě a velmi příjemné a přátelské prostředí. Při osobní prohlídce domu v srpnu 2011 konstatuje, že dispozice a vzhled chodeb se dosti změnila. Z toho vyplývá i jiné číslování bytů. Dnešní čísla bytů neodpovídají číslům předchozím a to zejména proto, že v patrech je více bytů, než původně. Např. nynější byty s koncovým označením 14 měly původně označení 13 apod. Místnosti, dnes figurující jako malé jednotky o velikosti 16 m2 vedle šachty nákladového výtahu, v každém patře s koncovým označením 18, dříve sloužily jako sušárny. Vchodové dveře všech bytů v patrech byly stejně orientované, takže krajní byty, dnes s koncovými čísly 4 a 5 vlevo od výtahů a koncovými čísly 13 a14 vpravo od výtahů, neměly své vchodové dveře v čele chodby, ale ve stejné rovině jako ostatní jednotky. Hlavní důvod této změny bylo zvětšení těchto krajních bytů na 2+kk a 3+kk. Úzká okna z obou čel domu, která nyní mají tyto byty ve svých dispozicích v místnosti s kuchyní, nebo v ložnici, dříve sloužila pro přirozené větrání chodeb. A malý prostor u nich jako odkládací plocha. Chodby byly původně široké. Nyní jsou v nich navíc dobudovány komory, které přísluší k některým bytům. Komory nahrazovaly dříve vysoké úložné skříně, které ale pochopitelně nedosahovaly rozměrů komor, tudíž chodby byly díky oknům v průčelí a absenci komor vzdušnější a prostornější. Byty naproti výtahům, nyní s koncovým označením 8 a 9 byly sloučeny a dříve to byl jeden velký třípokojový byt s dlouhou vnitřní úzkou chodbou a vstupem do jednotlivých místností. Pouze v devátém patře se namísto nynějšího bytu č. 908 a 909 nacházela jedna velká zasedací místnost, což odpovídalo dřívějšímu bydlení hotelového typu a také specifickému osazenstvu domu. V prostorech nynější vinotéky a fitcentra se nacházelo provozní zázemí a kanceláře společnosti, která zde prováděla správu a údržbu domu, ve vzpomínaném období to byla firma AUSTIS a.s. Dům v majetku města sloužil původně jako dům s jednotně vybavenými byty a nájemníci zde měli k dispozici i řadu služeb, jako např. dodávku čistého ložního prádla apod., což se postupem času změnilo. Prostor nynější pizzerie sloužil jako vstupní hala, byly zde umístěny dlouhé řady kovových oboustranných schránek, volně stojících v prostoru a recepce, kde sloužila nepřetržitá služba velmi přísných recepčních (tehdy byly pověstné svou neústupností dvě postarší dámy, které za účelem zajištění soukromí obyvatel do domu nevpustily ani “myš“).
V nynějším čísle bytu 215 bydlel dříve legendární československý fotbalista pan Andrej Kvašňák, v čísle 213 pan Peter Mariňák, asistent režie, zvukař ČT 2, oblíbená herečka paní Jana Brejchová bydlela ve čtvrtém patře v bytě nynějšího čísla 406. V bytě 3+1, nyní dva menší byty číslo 808 a 809, bydlel uznávaný profesor pan PhD. Prof. MUDr. Juraj Pechan, CSc., kapacita v oboru robotické chirurgie. V osmém patře také žil bývalý ministr zemědělství pan Jan Fencl, v bytě č. 815 bydlel český trumpetista, účinkující mimo jiné v Orchestru Karla Vlacha, Ladislava Štaidla, Českého rozhlasu i ČT, pan Václav Týfa. V bytě 811 bydlela v domě velmi oblíbená paní Valerie, kostymérka Karlínského divadla a v 816 dramaturgyně, paní Gabriela Palyová…