Aktuálně

2023-03-23

Z provozních důvodů jsou úřední hodiny od 29.8.2022 trvale změněny na pravidelný termín

pondělí a čtvrtek 18-20 hod.

Z provozních důvodů jsou úřední hodiny v termínu 27.3.-6.4.2023 zrušeny

 

Pro aktuální info sledujte web rezidenceexpo.eu, nebo kontakt na spravce@rezidenceexpo.eu

 

 
2023-02-10

V případě problémů s dodávkou teplé vody prosím kontaktujte správce.

Momentálně řešíme s instalatéry a Pražskou teplárenskou problémy na stoupačkách x05 a x06.

2023-02-06

Z důvodu nutné výměny části potrubí dojde v termínu
8.2.2023, cca od 07:00 do 10:00
k odstávce dodávky teplé vody pro byty s kocovým číslem x18 a x01-x09.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

2022-10-18

Vážená paní, vážený pane,
výbor společenství vlastníků jednotek „Společenství vlastníků Molákova 577, Praha 8“ (dále jen SVJ) Vás zve s odvoláním na odst. 4 čl. VII stanov SVJ na SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ jednotek.
Shromáždění se koná ve čtvrtek, dne 3. 11. 2022, od 18.00 hodin v zasedacím sále hotelu Olympik, Sokolovská 138, Praha 8, 186 76. Prezence probíhá od 17.45 hod.

Vzpomínky 1

Slovy paní Milušky Vokrojové, která bydlela s rodiči v sousedství: "Na Invalidovnu jsem se nastěhovala v roce 1963 v květnu a bydlela jsem ve třetím čtyřpatrovém domě za hotelákem (tak jsme budovu na nožičkách nazývali), a v tom roce mi bylo pouhých 11let a tak jsem rozestavěné sídliště vnímala jako holčina, která objevovala tvář nového bydlení. Až s postupem let jsme se dočkali upravených ploch a fungujících služeb a do hoteláku se jen tak někdo nedostal i když jsme tam zvědavě nakukovali přes obrovské plochy skla a snažili se potkat známou tvář, která ve zmíněném domě bydlela. Do hoteláku jsem se dostala poprvé s kamarádkou a to za účelem návštěvy pana Milana Chladila a nebylo to jen tak, pan vrátný nám musel sjednat schůzku a když jsme radostně potom zjistily, že nás pan Chladil přijme a nám se podaří s ním udělat rozhovor, byly jsme na vrcholku blaha. Vím o tom, že v tomto domě bydlel nějakou dobu i pan Brodský, pan Kopecký, který se chodíval fotografovat před hotelák se svými fanynkami (viděla jsem na vlastní oči), již zmíněný pan Chladil-zpěvák, pan Kvašňák, fotbalista, chodil s mým tátou na pivo, ale hlavně na dlouhé debaty do již neexistující restaurace a také z tohoto domu byla vypravena svatba pana Brodského a paní Brejchové a tak jsem viděla i pana Jana Wericha a další herce. Proslýchalo se, že v zadní dolní prosklené části by měla být restaurace pro nájemníky, ale nikdy se tak nestalo, jen občas tam chodili sedat ke stolkům…"

Funkční byla v těsném sousedství restaurace EXPERIMENT, Molákova 578, Praha 8. Název odkazoval k lehce avantgardnímu pojetí sídliště Invalidovna. V restauraci na této adrese se mimo jiné odehrává děj románu Vladimíra Párala Radost až do rána, hlavní hrdina tu ,,čelí vodopádům noci." Výčepní ze sousedního bistra odhaduje konec Experimentu na léta 1995 - 1996... Pak byla hospoda přestavěná na samoobsluhu (nyní Albert).

Ze známých osobností bydlel v našem domě český spisovatel a prozaik Vladimír Páral, legendární československý fotbalista, který byl vyhlášen Sparťanem století Andrej Kvašňák, český profesionální silniční cyklista, závodník Ondřej Sosenka, televizní hlasatel Mihina a nemůžeme samozřejmě opomenout herce Miloše Kopeckého, Vlastimila Brodského, Helgu Čočkovou a zpěváka Milana Chladila. V pátrání budeme dále pokračovat…